Bez bólu

Bez bólu

Pierwszym i najbardziej istotnym “znieczuleniem” w naszej klinice są przyjazne relacje z naszymi pacjentami. Jesteśmy świadomi, że leczenie stomatologiczne może boleć ale my robimy wszystko aby zapewnić naszym pacjentom pełen komfort podczas tych zabiegów - bez bólu i stresu. Cieszymy się, że co raz częściej przychodzą do nas pacjenci przystępujący bez obaw do leczenia. A my słyszymy: “Ja się nie boję, bo moja koleżanka powiedziała, że to nie boli, a wy zrobicie wszystko, żeby nie bolało”.

Znieczulenie podtlenkiem azotu

Podtlenek azotu potocznie zwany gazem rozweselającym jest to bezpieczny gaz, który skutecznie wycisza i uspokaja pacjenta. Wskazany u osób odczuwających bardzo duży lęk przed zabiegiem. Można go stosować zarówna u osób dorosłych jak i u dzieci. Uspokojenie podtlenkiem azotu podawane jest za pomocą specjalnej sterylnej maseczki w stężeniu nie powodującym znieczulenia ogólnego. Jest to kolejną zaletą tej metody, gdyż pozwala cały czas zachować kontakt z leczonym pacjentem. Gaz rozweselający jest szczególnie ceniony przez naszych najbardziej bojaźliwych pacjentów.

Znieczulenie ogólne

Każdy kto zdecyduje się na leczenie w naszej klinice, a ma szczególnie duży lęk przed zabiegiem ma możliwość poddania się znieczuleniu ogólnemu. Jest to metoda, która pozwala całkowicie wyłączyć świadomość podczas wykonywanego zabiegu przez co nie naraża pacjenta na dyskomfort związany z leczeniem. W naszej klinice znieczulenie ogólne jest podawane przez doświadczonego anestezjologa, który na początku zbiera wywiad i kwalifikuje do narkozy. Podczas zabiegu cały czas bacznie obserwuje wszystkie funkcje życiowe. W wielu przypadkach jest to dobre rozwiązanie podczas wykonywania wielu zabiegów jednocześnie - podczas jednej wizyty.

Dental Comfort Disc

Dental Comfort Disc (DCD) pozwala na kontrolowanie pracy wiertła przez pacjenta. Podczas zabiegu trzymając w rękach specjalny kontroler w kształcie dysku (stąd nazwa urządzenia) może on wcisnąć specjalny guzik, który zatrzyma wiertło, skaler ultradzwiękowy lub inne narzędzie będące przyczyną dyskomfortu. To drugie takie urządzenie w Polsce, a pierwsze zaprojektowane i wyprodukowane w Europie (w Bolesławcu).
Dział B + R - Urządzenie jest efektem pracy działu badawczo-rozwojowego powołanego przez Chodyra Clinic. W naszej klinice staramy się aby technologie, systemy oraz procedury, którymi leczymy pacjentów były jak najbardziej nowatorskie. Dlatego uruchomiliśmy ośrodek, którego celem jest badanie postępu techniki w branży stomatologicznej i wdrażanie najlepszych rozwiązań w naszych gabinetach. Jednostka ta również projektuje i prototypuje dla naszej kliniki rozwiązania unikalne na skalę Polski, Europy czy Świata. Tak też właśnie powstał Dental Comfort Disc, który był brakującym elementem do współpracy lekarza i pacjenta w bezstresowym i bezbólowym leczeniu. Urządzenie korzysta z rozwiązań opatentowanych w USA ale zostało udoskonalone przez naszych inżynierów m.in o bezprzewodowe piloty dla pacjenta oraz stomatologa. Całość była również projektowana pod kątem bezpieczeństwa prowadzenia zabiegów. Jeśli boisz się stomatologa przyjdź do nas i wypróbuj Denta Comfort Disc. Obecnie dostępny jedynie w placówkach Chodyra Clinic. Zapraszamy!