Joomla

Sprzęt i diagnostyka

Cyfrowa Pracownia Radiologiczna

Gruntowna i precyzyjna diagnostyka to gwarancja przygotowania prawidłowego i bezpiecznego planu leczenia stomatologicznego. Dlatego w Chodyra Clinic jesteśmy wyposażeni w sprzęt najnowszej generacji, który pozwala nam zaplanować optymalny sposób postępowania z pacjentem. Nasza klinika wyposażona jest tylko w urządzenia cyfrowe.


Tomografia komputerowa (diagnostyka trójwymiarowa)

Tomografia komputerowa to specjalistyczne badanie obrazowe, które pozwala uzyskać precyzyjny trójwymiarowy obraz tkanek pacjenta. Badanie to wykonujemy standardowo przy leczeniu implantologicznym oraz chirurgicznym. Jest to nieocenione narzędzie przy planowaniu kompleksowego leczenia stomatologicznego oraz diagnozowaniu skomplikowanych przypadków. Nasze tomografy emitują niewielką dawkę promieniowania, a przy tym mają dużą dokładność. Daje to w efekcie całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywania badania. Zaletą wykonania tomografii jest pełny obraz diagnozowanego problemu. Pozwala to dobrać optymalną drogę leczenia a co za tym idze przyśpieszyć czas leczenia, zredukować dolegliwości pozazabiegowe i ból.


Pantomografia i cefalometria

Panoramiczne zdjęcia całej szczęki i żuchwy są nie tylko podstawą do zaplanowania leczenia ortodontycznego, ale pozwalają na kompleksową ocenę stanu uzębienia.


Radiowizjografia

Zdjęcia rentgenowskie to podstawowe narzędzie diagnostyki w stomatologii. W Chodyra Clinic zastąpiliśmy tradycyjne RTG nowoczesnym systemem radiowizjografi cyfrowej. W ten sposób uzyskaliśmy natychmiastowe wyniki badań RVG na ekranie komputera. Również nowoczesne detektory sprawiają, że nasi pacjenci narażeni są na znacznie mniejszą dawkę promieniowania niż przy tradycyjnym RTG. Otrzymany w wyniku badania cyfrowy obraz łatwo jest zarchiwizować, przypisać w komputerowej bazie do pacjenta oraz wielokrotnie poddawać obróbce potrzebnej w procesie diagnostycznym bez wpływu na pierwotne dane.


Mikroskopy

Dobra widoczność to podstawa przeprowadzenia prawidłowej diagnozy i leczenia stomatologicznego. Bedąc tego świadomi nasza klinika została wyposażona w wysokiej klasy mikroskopy stomatologiczne. Leczenie przy wykorzystaniu naszych mikroskopów może odbywać się nawet w 27 krotnym powiększeniu, dlatego stosujemy je w endodoncji (leczenie kanałowe), implanotologii, periodontologii, chirurgii ale także protetyce i stomatologii zachowawczej. Leczenie "uzbrojonym okiem" pozwala uratować wiele zębów kiedyś zakwalifikowanych do usunięcia. Niejednokrotnie duże powiększenie pozwala uniknąć wiele problemów niewidocznych bez mikroskopu. Wszystkie nasze mikroskopy wyposażone są w tory wizyjne umożliwiające wyświetlanie pola operacyjnego na dowolnym monitorze. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się podczas szkoleń dla lekarzy prowadzonych w naszej klinice.