Leczenie

Endodoncja

Leczenie kanałowe (inaczej leczenie endodontyczne) przeprowadzane jest w naszej klinice w momencie nieodwracalnego uszkodzenia tkanki zęba wraz z jego nerwem. Polega na usunięciu pozostałości nerwu, zainfekowanych tkanek oraz bakterii. Oczyszczenie zęba wykonujemy w dwóch etapach. Pierwszy, mechaniczny, wykonywany jest przy dużym powiększeniu pod specjalistycznym mikroskopem. Zapewnia to znakomitą precyzję niemożliwą do osiągnięcia innymi sposobami.

Drugi etap to oczyszczanie chemiczne przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów opartych między innymi na nanocząsteczkach srebra uniemożliwiających wzrost bakterii. Staranna dezynfekcja kanałów zęba jest gwarancją utrzymania zęba przez jeszcze wiele lat. Jeśli podejrzewasz, że potrzebujesz leczenia kanałowego to zgłoś się do nas na konsultację już dziś. Leczenie endodontyczne jest dużo tańszym i mniej inwazyjnym leczeniem niż usunięcie zęba i wstawienie w jego miejsce implantu. Na końcu kanały są szczelnie i dokładnie wypełnione sprawdzonymi systemami płynnej gutaperki. Aby uzyskać absolutną pewność prawidłowego przeprowadzenia leczenia w razie konieczności nadzorujemy je cyfrowymi zdjęciami RTG wykonywanymi w naszej specjalistycznej pracowni radiologicznej.

Protetyka

Jeśli brakuje Ci jednego lub kilku zębów, jesteś niezadowolony z ich kształtu i koloru, złamałeś ząb, lub nie masz ich w cale to leczenie protetyczne jest dla Ciebie. Umów się z nami na konsultację, a doradzimy Tobie jak w optymalny sposób możesz odzyskać swój uśmiech.Leczenie protetyczne polega na wykonaniu w laboratorium protetycznym uzupełnień, które odbudowują tkanki zębów lub całkowicie je zastępują. Podczas wykonywania uzupełnień korzystamy z innowacyjnych technik CAD/CAM co pozwala nam uzyskać dużą precyzję i dokładność dopasowania. Prace dla naszej kliniki wykonują nowoczesne laboratoria protetyczne w Polsce i na świecie.

W naszej klinice proponujemy uzupełnienia protetyczne stałe takie jak:
korony porcelanowe i cyrkonowe
mosty
licówki
wkłady (inlay)
nakłady (onlay)W szczególności specjalizujemy się w IMPLANTOPROTETYCE:
Protezy tradycyjne częściowe i całkowite mają wiele wad. Najczęściej wymieniane to: brak stabilności, tendencje do przesuwania się, a nawet wypadanie. Pacjenci posiadający protezy konwencjonalne zmuszeni są do poszukiwania innych rozwiązań. Takim rozwiązaniem są protezy oparte na 2 lub 4 implantach. Pacjenci, którzy nie posiadają własnych naturalnych zębów mogą się cieszyć stabilną, wygodną i naturalnie wyglądająca protezą przymocowaną do wszczepionych implantów. Umów się na konsultację z naszym ekspertem i dowiedz się wszystkiego o leczeniu z wykorzystaniem nowoczesnych protez.


Chirurgia

W Chodyra Clinic wykonujemy zabiegi z zakresu szeroko rozumianej chirurgii stomatologicznej. Od najprostszych przypadków ekstrakcji zęba, po bardziej skomplikowane, takie jak resekcje korzeni zębów, chirurgiczne usunięcie zębów mądrości, plastyka wędzideł, usuwanie torbieli i zmian na śluzówkach czy też podniesienie dna zatoki szczękowej i odbudowa kości. Aby poznać wszystkie nasze możliwości leczenia chirurgicznego zapraszamy na konsultaję. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologi jesteśmy w stanie zapewnić naszym Pacjentom leczenie mniej inwazyjne i bezbólowe przy zachowaniu bardzo dużej skuteczności.


Podczas naszych procedur chirurgicznych korzystamy ze specjalistycznych mikroskopów stomatologicznych oraz cyfrowej pracowni RTG. W trosce o pełny komfort naszych pacjentów standardowo wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Dla bardziej wrażliwych pacjentów posiadamy podtlenek azotu czy wreszcie znieczulenie ogólne.

Profilaktyka

Chciałbyś mieć czyste i gładkie zęby? Zapraszamy na konsultację z ekspertami naszej kliniki w dziedzinie higieny jamy ustnej. Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia naszych zębów. Właściwa higiena zapobiega próchnicy, chorobom dziąseł, stanom zapalnym, eliminuje przykry zapach i przebarwienia. Zalecamy aby raz w roku kontrolować stan uzębienia i usunąć kamień nazębny oraz osad.

W Chodyra Clinic profesjonalnie przygotowani stomatolodzy oraz higienistki stomatologiczne uczą prawidłowych technik higienicznych oraz przeprowadzają następujące zabiegi profilaktyczne:

- skaling - usunięcie kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego
- piaskowanie - usunięcie osadu przy pomocy piaskarki stomatologicznej
- fluoryzacja - lakierowanie zębów
- lakowanie - zabezpieczenie bruzd zębów przed próchnicą

Wybielanie

Twój uśmiech zrobi wrażenie!

Każdy z nas marzy o pięknym śnieżnobiałym uśmiechu, który jest synonimem sukcesu, daje poczucie komfortu i wzmacnia pewność siebie pozwalając wydobyć z nas ogromne pokłady energii i entuzjazmu. Dziś dzięki naszej Klinice to marzenie jest w zasięgu ręki. Proponujemy naszym pacjentom dwie metody wybielania:

1. Metoda Beyond - Posiadamy najnowszej generacji lampę Beyond polus, dzięki której możesz już po jednej wizycie opuścić gabinet z pięknym, lśniącym uśmiechem. Wybielanie metodą BEYOND polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego. Reakcja utleniania jaka zachodzi w trakcie zabiegu usuwa skutecznie przebarwienia, przywracając biały uśmiech. Dzięki zastosowaniu podczas zabiegu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora, które aktywuje żel, czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, dając rezultaty nieporównywalnie lepsze od innych metod wybielania.2. Metoda nakładkowa - Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł. Pobiera się wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający Opalescence, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc (8 godz.) Cały zabieg trwa około 8-10 nocy. Natomiast efekt można czasem zauważyć już po pierwszej nocy.


Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, w takiej sytuacji zapraszamy pacjenta do gabinetu w celu aplikacji preparatu odwrażliwiającego. Ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu w razie konieczności należy je wymienić po zakończonym zabiegu wybielania w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu kosmetycznego.

Po zakończonym zabiegu wybielania należy pamiętać o tzw. białej diecie i zrezygnować z jedzenia produktów, które mogą brudzić zęby. Wybielone zęby pozostaną rozjaśnione przez minimum dwa lata. Po tym terminie zabieg można powtórzyć bez najmniejszych obaw. Jak wynika bowiem z badań naukowców przeprowadzonych na University of Toronto, wybielanie nie przynosi żadnych efektów ubocznych.

Leczenie dzieci

Zapraszamy Państwa do skorzystania również z oferty Chodyra Kids Clinic, którego specjalnością jest stomatologia i ortodoncja dziecięca. Celem Chodyra Kids Clinic jest przede wszystkim zapewnienie pozytywnych wrażeń z wizyty dentystycznej, bez stresu i bólu. Chcemy, aby nasi mali pacjenci w przyszłości chętnie sami dbali o higienę jamy ustnej a w razie konieczności spotkania ze stomatologiem chętnie odwiedzali jego gabinet. Wszyscy rodzice zdają sobie sprawę jak trudnym wyzwaniem może być nakłonienie dziecka do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Dlatego świadomi tej sytuacji, każdy z naszych dentystów troszczy się o komfort Państwa pociech korzystając z przemyślanych i sprawdzonych w naszej klinice rozwiązań.

Opracowaliśmy autorską adaptacyjną pierwszą wizytę, która pozwala zapoznać się z naszą placówką i jej urządzeniami. Dzieci uwielbiają bawić się naszym profesjonalnym sprzętem stomatologicznym. Na koniec każde dziecko dostaje dyplom i nagrodę.

Nasi mali pacjenci przed każdą wizytą nie pozostają sami. Mogą liczyć na troskliwą opiekę zespołu Chodyra Clinic. Dla rozluźnienia maluchów przed leczeniem proponujemy zabawę w specjalnie do tego celu urządzonym kąciku. Dzieci kochają to miejsce pełne schowków i zabawek. Możemy też zagospodarować czas przed wizytą na gry lub bajki wyświetlane na tablecie.

Podczas leczenia każdy z naszych stomatologów korzysta z wielu sprawdzonych metod aby dzieci czuły się komfortowo i bezstresowo. Stosujemy znieczulenie wziewne “gazem rozweselającym” oraz znieczulenie miejscowe. Dział badawczo-rozwojowy naszej kliniki zaprojektował i wdrożył rozwiązanie niedostępne w innych gabinetach - Dental Comfort Disc. Jest to urządzenie umożliwiające wyłączenie pracy wiertła jednym przyciskiem kontrolera znajdującego się w rękach Państwa maluchów. Daje im to nie tylko pełen komfort ale stanowi także świetną zabawę. Ponadto przy dłuższych zabiegach dziecko może obejrzeć swoją ulubioną bajkę lub film.

Wszystkich zainteresowanych rodziców w celu umówienie wizyty prosimy o kontakt z naszą rejestracją.
Aplikacja mobilna - MobSmile
1) Ściągnij aplkację TUTAJ (android)
2) Zainstaluj
3) Zrób 6 zdjęć zgodnie z poleceniami w aplikacji
4) Wyślij formularz
5) Ciesz się nowym uśmiechem


O projekcie

CEL PROJEKTU: wprowadzenie innowacji procesowej i usługowej
Głównym celam projektu jest stworzenie możliwości kompleksowego leczenia w jednej klinice stomatologicznej w skróconym czasie z poprawną komunikacją osób zaangażowanych w proces leczenia i z efektem końcowym zgodnym z wyobrażeniami pacjenta poprzez zastosowanie innowacyjnych urządzeń i oprogramowań (w tym aplikacji mobilnej)
PLANOWANE EFEKTY
Planowanym efektem wdrożenia projektu będzie rozwiązanie takich problemów jak: rozbieżność między efektem końcowym leczenia a wyobrażeniami pacjenta, niedostateczna komunikacja pomiędzy lekarzem a protetykiem i lekarzem a pacjentem oraz czas leczenia.